George Kiel III - šéfredaktor portálu NiceKicks.com a moderátor Sneak Peeks - Sneaker mag

George Kiel III - šéfredaktor portálu NiceKicks.com a moderátor Sneak Peeks

George Kiel III - šéfredaktor portálu NiceKicks.com a moderátor Sneak Peeks

Vyzpovídali jsme pro Vás moderátora sledovaného seriálu Sneak Peeks a šéfredaktora portálu NiceKicks.com. Tento rozhovor byste si neměli nechat uniknout!

Jak jsi se vlastně dostal k teniskám?

Můj vztah k teniskám je výsledek mého celoživotního spojení s basketbalem. Na střední škole jsme já, moji kámarádi a spoluhráči vždy chtěli obouvat ty nejlepší boty jak na hřišti, tak i mimo něj. Můj táta mi nikdy žádné Air Jordans nekoupil, ale pamatuji si, že jsem měl jedny z nejlepších tenisek tehdejší doby, jako například Air Zom T-Bug Flight, Nike Air More Uptempo, Nike Air Zoom Flight Turbine a ostatní nedoceněné páry.

 

Jsi  šéfredaktorem jednoho z nejčtenějšího sneaker magazínu na světě a to Nice Kicks, jak jsi se vlastně stal členem redakce?

Během posledních dvou semestrů na vysoké jsem hrál za basketbalový team, psal pro univerzitní noviny a byl jsem součástí televizní žurnalistické stáže s FOX KTBC (televizní stanice). Následující semestr jsem odpověděl na inzerát od NiceKicks.com. Věřte tomu nebo ne, na Craiglistu (server  pro shánění práce, bydlení a různých ostatních služeb). Po pár rozhovorech mi byla nabídnuta pozice v administrátorském týmu jako redaktor. Zbytek je historie.

George s Tinkerem Hatfieldem

Proč je podle Tebe projekt Nice Kicks tak populární?

Myslím si, že Nicekicks.com tým zvládl dobře pokrytí našich zpráv, články se za ty roky zlepšily a skrze videa poskytujeme lidem jistý druh zábavy. Matt Halfhill, zakladatel NiceKicks navíc výborně zvládl dosazení lidí a každý má v týmu odlišnou roli. Ian Stonebrook, Sid Ashford, Pierce Simpson a všichni ostatní spolu tvoří dobrý tým a nepřetržitě pracují na tom, aby přinášeli pro stránku kvalitní zprávy.

Sneakerstore NiceKicks

Jsi moderátorem „Sneak Peaks“, mohl by jsi nám říct, která sbírka tě nejvíce ohromila?

Asi bych řekl, že Kenny G., taky známý jako „The Perfect Pair“, mě zaujal nejvíc. Pamatuji si, když jsem šel k němu na natáčení první epizody. Bylo to někdy okolo 13:00 a málem jsem nestihl můj let ve 22:00, protože měl tolik historek, které nám chtěl povědět. Jeho kolekce není největší, co jsem kdy viděl, ale obsahuje hodně párů, o kterých se některým z nás ani nesnilo. Taky jsem byl velmi očarovaný kolekcí mého kamaráda, nadhazovače u Kansas City Royals, Jeremyho Guthrie. Má opravdu úžasné PEs.

Kenny Gonzales

Sbírka modelu Air Jordan 3, které Kenny vlastní

Mohl bys nám prozradit něco o nadcházející epizodě? Například kdo v ní bude?

No, v šesté sezóně budeme mít ještě dvě epizody, které obsahují tématické a zvláštní kolekce. Máme někoho s velmi zajímavou sbírkou LeBrons a někoho kdo vlastní sbírku plnou samples a PEs. A na sedmé sezóně se už pracuje. Posvítíme si na pár NBA hvězd a to jak těch v důchodu, tak stávajících.

Je na co se těšit

Uvidíme v další sérii botník Kevina Duranta?

Mohl bys pro nás udělat malý „Sneak Peek“ do tvé sbírky? Kolik párů vlastníš?

Teď mám něco okolo 150-200 párů, ale za celý svůj život jsem pravděpodobně vlastnil něco okolo 500 párů. Každý říjen dávám hodně tenisek místnímu kostelu. Ten posílá spoustu tenisek „Shoes for Orphan Souls“, neziskové organizaci, která shromažďuje a poskytuje nové boty a medicínu pro děti na celém světě. Chci tohle číslo ale snížit na něco okolo 80ti párů, ne-li méně. Podle mě je kvalita mnohem důležitější než kvantita a chci si nechat jen boty, které nosím normálně. Méně je více. Většina mých bot jsou šedé, protože šedá je moje oblíbená barva. Mými nejoblíbenějšími páry jsou asi KRINK Nike Air Force 1, Air Jordan 5 „Green Bean“ a „Light Graphite“ Air Jordan 14 LS z roku 2005.

 

Který pár ti ve tvé kolekci nejvíce chybí?

Velmi bych chtěl Air Jordan 4 „Cool Grey“, jedny z mých nejoblíbenějších tenisek. Taky bych chtěl Nike Zoom Kobe 2 z Prelude packu.

Air Jordan 4 Retro "Cool Grey"

V poslední době je velmi oblíbenou a zároveň nenáviděnou činností reselling, jaký máš na reselling názor ty?

Vůbec nejsem fanda resellingu. Myslím si, že je strašné, že lidi, kteří ty boty opravdu chtějí, nejsou schopni je koupit, protože ostatní koupí 3-4 páry, jen aby je prodali se ziskem. Ceny, za které je resellers prodávají jsou neskutečné, také ale viním z časti ty lidi, které si tyto tenisky za tuhle cenu kupují.

Je zde něco co by jsi chtěl sdělit našim a tvým čtenářům?

Ano. Děkuji za to, že vždycky checkujete co je nového na NiceKicks.com. Opravdu si toho ceníme. Také prosím mrkněte na můj nový projekt - neziskovou nadaci, the Kiel Colon Cancer Foundation. V dohledné době budeme pořádat hodně cool eventů, zahrnující druhý Kick & Roll Classic 3-on-3 Basketball, který je prvním teniskově zaměřený basketbalový turnaj uspořádaný pro vybrání peněz na léčbu rakoviny tlustého střeva. Také se zde pokusíme rozšířit tento typ rakoviny do podvědomí, vzdát úctu lidem kteří tuhle rakovinu přežili, vzdělat mladé lidi o utrpení, kterým si nemocní procházejí a podpořit lidi ve zdravém životním stylu Kiel Colon Cancer Foundation.

Tenisky co můžete spatřit na Kick & Roll Classic 3-on-3 Basketball eventu