Nike Air Yeezy 2 - Sneaker mag

Nike Air Yeezy 2

Nike Air Yeezy 2

Druhý model ze spolupráce Kanyeho Westa a společnosti Nike.

Nike Air Yeezy 2 byly navrženy Nathanem VanHookem pod dohledem Kanyeho Westa. 

Nathan VanHook

Podrážku si VanHook vypůjčil z tenisového modelu Nike Air Tech Challange 2 a na outsole umístil Glow In The Dark efekt.

Nike Air Tech Challange 2

Stejně jako u minulého modelu bylo navrhování velmi zdlouhavé a složité. Nike Air Yeezy 2  byly několikrát předělávané, než jsme se dočkali finální podoby.

Skeč Nike Air Yeezy 2

Nike Air Yeezy 2 jsme poprvé mohli spatřit na nohou Kanyeho v roce 2011 při dokončování alba My Beautful Dark Twisted Fantasy.

Kanye West poprvé spatřen v Nike Air Yeezy 2

První CW Nike Air Yeezy 2, kterou Kanye obul nikdy nevyšla (sample colorway) a díky nápisu na jazyku se jmenuje stejně jako Westovo album, My Beautful Dark Twisted Fantasy.

Nike Air Yeezy 2 "My Beautiful Dark Twisted Fantasy"

Cover alba My Beautiful Dark Twisted Fantasy

Narozdíl od předchozího modelu byly Nike Air Yeezy 2 o něco nižší.

Design Nike Air Yeezy 2 byl také o něco "originálnější", než od předchozího modelu. Nike Air Yeezy 2 totiž nebyly "slepené" z X několika modelů.

9.6. 2012 proběhl první release Nike Air Yeezy 2 a to v CW Wolf Grey a Solar Red, jejich retail price činila $245. Od každé barevné kombinace bylo vyrobeno 5000 párů. Z toho se 4 páry v "Solar Red" CW objevily i na Queens.cz.

Nike Air Yeezy 2 "Solar Red"

Nike Air Yeezy 2 "Wolf Grey"

Po releasu těchto 2 CWs se na internetu šiřily debaty o tom, jestli se dočkáme stejně jako u předchozího modelu další barevné kombinace nebo ne. Na tuto otázku odpověděl Kanye při jeho vystoupení v červnu 2013, když obul celočervené Yeezys.

Kanye poprvé spatřen v Nike Air Yeezy 2 "Red October"

V té době se na trhu objevilo jeho nové album Yeezus, ke kterému udělal giveaway právě o celočervené Yeezys pro 24 šťastlivců.

Seznam výherců

Yeezus

V písni Hold My Liquor zaznělo, že se nové celočervené jmenují Red Octobers a že by se mohly objevit právě v říjnu. Ale tomu se tak nestalo. Když v listopadu Kanye West oznámil, že končí u Nike a v budoucnosti bude spolupracovat se značkou adidas, tak se většina sběratelů obávala toho, že se Red Octobers nikdy nedočkáme.


V prosinci se na webu Footlockeru objevilo, že 27.12. můžeme očekávat release Nike Air Yeezy 2 "Red October" v House of Hoops obchodech.

Poté na Twitteru Footlocker změnil na online only.

Pár dní na to Footlocker tweetnul, že se release Nike Air Yeezy 2 "Red October" ruší.

A tak to vypadalo, že se opravdu této CW nikdy nedočkáme. Ale 9.2. 2014 Nike na Twitteru oznámil, že jsou Nike AIr Yeezy 2 "Red October" online. Za 10 minut byly všechny páry sold-out a jejich cena se vyhoupla na neuvěřitelných $5000.

Tweet od Nike

Nike Air Yeezy 2 "Red October" na Nike.com