Air Jordan XI “Space Jam” - Sneaker mag

Air Jordan XI “Space Jam”

Air Jordan XI “Space Jam”

Space Jams are back!

Rok se s rokem sešel a opět jsme se dočkali tradičních, vánočních “jedenáctek” od Jordan brandu. Letošní release ale není žádná vymyšlená, nesmyslná colourway, jako tomu bylo loni. Tento rok se totiž můžeme těšit z oblíbené Black/Dark Concord/White cw, které se začalo přezdívat “Space Jam” poté, co se poprvé objevila na nohách Michaela Jordana ve stejnojmenném filmu.
 
 
Jordan brand se letos s XIs opravdu snažil, a tak nám přináší release, který se velice podobá originálu. Tvarem se podobají původním “jedenáctkám” asi nejvíce za posledních několik let a Jumpman na patě tenisek konečně směřuje na správnou stranu (jupííí!).
 
 
I přesto letošní “Space Jams” nejsou totožné s těmi, které nosil Michael Jordan před dvaceti lety ve filmu. Na patě totiž mají místo obvyklého Jordanova čísla, číslo 45. To MJ nosil, když si dal pauzu od basketu a věnoval se baseballu. Nějaký čas ho nosil i poté, co se do NBA vrátil, společně s teniskami Jordan XI. Proto zde najdeme právě pětačtyřicítku. Můžeme tedy spekulovat, zda se jedná o “Space Jam” retro Jordans nebo spíše o PE verzi sneakers, které MJ kdysi nosil.
 
 
Každopádně na nich najdeme všechny tradiční detaily - patent leather, nápis "Jumpman Jordan" na jazyku, průhlednou podrážku i Nike Air logo na insoles. Dočkat bychom se jich měli příští sobotu, 10. prosince, a to s cenovkou 4990,- Kč.
 
 
 
 
by David Turner