Jordan 1"Black Toes" - Sneaker mag

Jordan 1"Black Toes"

Jordan 1"Black Toes"

Jordan Brand nám nedají vydechnout ani koncem letošního roku a po OG peckách jako Jordan 4 „White Cement“ nebo vyhypovaných Jordan 1 „Bred“ aka „Banned“ nám servíruje další kvalitní release v podobě Jordan 1 „Black Toe“. Stejně jak už zmiňované „Bred’s“ i tato colorway byla v prodeji v roce 2013, ale u nás je, kromě Footlockeru, bohužel nikdo z prodejců neměl. To by se letos mělo změnit a boty budou (snad) dostupné u všech tuzemských retailerů.
 
 
Tuto barevnou kombinaci jsme mohli vidět i v roce 2007 v „Old love & New love“ nebo-li „Begining moments pack“. V tomto packu však byly v Mid verzi, s Jumpmanem na patě a na jazyku. Údajně by se tento pack měl v příštích letech vrátit.
 
                         
 
Vraťme se, ale zpět k původním „Black Toe´s“, ty se poprvé objevili v roce 1985 a mohli jsme v nich vidět Michaela Jordana nejen na palubovce, ale i na (pro mně) jedné z nejikoničtějších fotek ze které vzniklo nám tak dobře známe logo Jordan Brandu.
 
                              
 
Co se materiálu a barvy týče, jelikož se jedná o remastered release, tak by měly být použity stejné barvy i materiál jako na původních párech. Bota je celokožená takže na údržbu si neklade nijak zvlášť velké nároky. Barvy jsou v podstatě stejné jako u „Chicago‘s“ s tím rozdílem, že u této colorway nejsou panely kolem špičky a u tkaniček červené, ale černé. Součást balení, jak je v poslední době u „jedníček“ zvykem, budou i jedny náhradní tkaničky konkrétně červené. 
 
                            
 
Cena je stanovena na 160$ (3790Kč) což je za takový kousek víc než přijatelná cena a v prodeji budou od 5.Listopadu.
 
Mně osobně se při slově sneakers hned vybaví tato bota a rozhodně se budu snažit je koupit, nebál bych se říct, že jde o jeden z releasů roku.