adidas Basketball 2016 - Sneaker mag

adidas Basketball 2016

adidas Basketball 2016

V Las Vegas neproběhl minulý týden pouze Jordan event!

Jordan brand nebyl jediný kdo minulý týden v Las Vegas představil nové basketbalové tenisky. Teniskový gurus z Německa, kteří letos vydávají (a vyprodávají) jeden boží release za druhým, totiž na svém #LVL3 eventu představili hned několik nových tenisek, které budou nosit nejen hráči v nadcházející sezóně NBA. 
 

 
Poněkud zastíněný představením tenisek Air Jordan 31, adidas event nám přinesl nový signature model Derricka Rose, tenisky adidas Crazy Explosive, které bude nosit např. Andrew Wiggins z Minnesota Timberwolves a došlo i na sneak peak nových signature tenisek pro Jamese Hardena, se kterým adidas loni podepsal smlouvu na nepředstavitelných 200 milionu dolarů. 
 
 
Zatímco, dnes již zmiňované, Air Jordan 31 se svým nudným designem vrací zpět ke kořenům a k úplně prvním teniskám Michaela Jordana, adidas se naopak ubírá kupředu a přináší nám fresh designy za použití těch nejnovějších technologií.
 
 
adidas D Rose 7, nové tenisky pro Derricka Rose mají svršek z meshe či Primeknitu (záleží na verzi), syntetické kůže a celé kombo dokončuje Boost midsole po celé délce tenisky. I přesto že D. Rose začne novou sezónu jako nový člen New Yorku Knicks a proto, že je původem z Chicaga, některé představené colourways jsou v klasických černo/bílo/červených barvách. Release date Solar Red cw bude 11. srpna s cenovkou $160.
 
 
 
Dalšími přestavenými teniskami byly adidas Crazy Explosive, které jsou z celého eventu nejspíš moje nejoblíbenější. Opět zde najdeme Boost po celé délce (adidas říká, že je to nejvíce Boostu, který kdy dali do basketbalových bot - ještě aby ne, když tenisky bude nosit Andrew Wiggins, který i bez těchto tenisek při zápasech skáče jako na trampolíně) a celý svršek je z Primeknitu. A ať si trollové a haters na sociálních sítích říkají, co chtějí, design těchto tenisek je prostě skvělej! První cw adidas Crazy Explosive - Solar Red vyjde 1. srpna a dáte za ně $150.

 
 
Další tenisky, které byly v Las Vegas k vidění byly Crazy Light Boost 2016, ty však adidas představil již dříve v tomto roce. A protože na eventu mohli tamní novináři potkat i Jamese Hardena, adidas jim ukázal jeho nový signature model skrze virtuální realitu, a tak bohužel žádne fotky těchto tenisek nevznikly. Ale můžeme očekávat, že budou z Primeknitu, budou nízké a budou mít Boost.
 
 
I přesto, že byl tento adidas event poněkud zastíněný eventem, který pořádal Jordan brand ve stejnou dobu na stejném místě, dle mého názoru přišli Němci s mnohem zajímavějšími teniskami.
 

 
by David Turner