Ai Jordan 1 "Banned" se vrátí v září! - Sneaker mag

Ai Jordan 1 "Banned" se vrátí v září!

Ai Jordan 1 "Banned" se vrátí v září!

Jumpman Jumpman Jumpman

Dnes byl v Las Vegas oficiálně odhalen nejnovější model tenisek Jordan, Air Jordan 31, který měl navázat na začátek Jordan Brandu, a to konrétně na zakázanou black/red colorway modelu Air Jordan 1 a zároveň odstartovat novou kapitolu značky. 

Díky tomu se na svršku nových tenisek objevil klasický Swoosh, který byl naposledy použit (nepočítáme insoles ani zadní branding) právě před 31 lety na jedničkách. Také se vrátila (bohužel jen syntetická) kůže, která doplňuje Flyweave. Co se podrážky týče, tak je po celé delce použit Zoom Air s technologií Flightspeed.

Retail price modelu Air Jordan 31 je stanovena na $185, což je docela příjemná změna oproti předchozím vlajkovým modelům. Release proběhne 3. září letošního roku.

Právě 3. září bude velmi zásadním datem pro všechny fanoušky Jordan Brandu, a to nejen kvůli releasu 31s. A protože Jordan Brand svými nejnovějšími performance teniskami navázal na původní Air Jordan 1 "Bred", tak se rozhodli právě tyto tenisky v OG colorway po 3 letech znovu vrátit do prodeje. 

Narozdíl od releasu z roku 2013 bude kvalita kůže na trochu jiné úrovni. Svršek by totiž měl být z tumbled leather, která byla použita například na Shattered Backboard a nebo na Banneds z roku 2011. 

Air Jordan 1 "Shattered Backboard" (2015)

Air Jordan 1 "Banned" (2011)

Právě díky tumbled leather by se tomuto releasu mělo říkat spíš "Banned" než "Bred". Ale i tak půjde, společně se Space Jam 11s, asi o nejzásadnější release tohoto roku od značky s Jumpman logem ve znaku. Retail price je stanovena na $160 a pravděpodobně by jste na ně měli začít kempovat už dnes.