Air Jordan "Black Metallic" nás už tuto sobotu čekají v původním provedení! - Sneaker mag

Air Jordan  "Black Metallic" nás už tuto sobotu čekají v původním provedení!

Air Jordan "Black Metallic" nás už tuto sobotu čekají v původním provedení!

Upusťme teď trochu od hypu okolo Adidas Yeezy, NMD nebo Ultraboost.

Nyní přichází release, který doplní Air Jordan 3  „White Cement“ 88´ (2013), Air Jordan 6 „Maroon“ (2015) a Air Jordan 4 „White Cement“ 89´ (2016). Jak už asi tušíte jde o Air Jordan 5 „Black Metallic“ a stejně jako už výše jmenované J´s vychází s Nike Air na patě. V této podobě vychází poprvé od roku 2000.Pojďme si ve zkratce představit siluetu Air Jordan 5. O design se postaral Tinker Hatfield, který se nechal inspirovat bojovým letadlem Mustang z druhé světové války. Poprvé se objevují věci jako lace lock (pro lepší zavazování tkaniček), icy sole (která je typická tím, že po několika letech začne žloutnout a tím botě dává správný retro nádech) nebo 3M materiál na jazyku (který reflektuje světlo). Na pultech obchodů se poprvé objevili roku 1990 a to hned ve 4 barevných kombinacích (Grape, Fire Red 23, Fire Red 3M a Black Metallic) a jejich cena tehdy činila 125$.

P-51 Mustang Fighter Plane

Původní colorways z roku 1990

 

  Řekněme si něco málo i k této barevné kombinaci. Svršek je klasicky z černého nubucku. Na vnější straně jsou stříbrné "žraločí zuby" s černými detaily. Samozřejmostí je černá midsole, icy sole (stejně tak i větrací panely na bocích a na nártu), 3M jazyk a lace lock. A samozřejmě ta nejdůležitější věc Nike Air branding na patě a insole.

 

 

 

Tuto barevnou kombinaci jsme poprvé mohli vidět v roce 1990 a první re-release byl v roce 2000. Znovu se objevili v roce 2007 a 2011, při těchto releasech ale Nike Air logo nahradil nám známý Jumpman. Narozdíl od předchozích releasů jim na pravých bocích přibylo číslo 23, které ale nebylo žadný výmysl, protože 23 bylo i na původních samples speciálně pro Michaela.

 

 

My se tak můžeme po 16 letech znovu těšit na opravdové OG „pětky“ release date je stanoven již na tuto sobotu, tedy na 23. 7. 2016. K dispozici budou například ve Streetsportline a to formou in-store only na Senovážné 6 v Praze a Šancove 3 v Bratislavě s retail price 4990 Kč.