Sneaker Freaker x New Balance 997.5 “Tassie Tiger” - Sneaker mag

Sneaker Freaker x New Balance 997.5 “Tassie Tiger”

Sneaker Freaker x New Balance 997.5 “Tassie Tiger”

Lekce zoologie!

Nejprve se vraťme o tři roky zpátky, do roku 2013, kdy se australský teniskový magazín Sneaker Freaker dal dohromady s New Balance a společně nám přinesli jednu z nejlepších kolaborací všech dob, New Balance 998 “Tassie Devil”
 
 
Tassie Devil - ďábel medvědovitý (jinak také Tasmánský čert), ohrožený druh dravého vačnatce, žijící pouze na Tasmánském ostrově. A právě ten byly inspirací pro fialovo-černé NBs, které vyšly před třemi lety. Nyní se populární magazín od protinožců k zvířecímu tématu vrací, a tak nám přináší podobné tenisky, tentokrát však hybridní New Balance 997.5. Ty mají svršek z modelu 997 a podrážku z modelu 998, nesou název “Tassie Tiger” a opět jsou pojmenovány po australském vačnatci, tentokrát však po, již od 30. let minulého století, vyhynulém Vakovlku tasmánském. I přesto, že se tu a tam objevují svědectví o spatření tohotu druhu, žádný odborník tato tvrzení nikdy nepotvrdil.
 
 
Ale teď už zpět k teniskám. Svršku vévodí semiš v kombinaci černé a odstínu červené s názvem terracotta. Pohodlná REVlite midsole je doplněná a trojuhelníky ve tvaru zvířecíh zubů, které dodávají na celkovém “dravém” vzezření tenisek.
 
 
Release New Balance 997.5 x Sneaker Freaker “Tassie Tiger” proběhne v australském Melbourne 15. července. Další páry budou 23. července, bohužel jen v asijských obchodech.
 
 
by David Turner