Jak to dopadne, když se dají dohromady tři japonské, teniskové legendy? - Sneaker mag

Jak to dopadne, když se dají dohromady tři japonské, teniskové legendy?

Jak to dopadne, když se dají dohromady tři japonské, teniskové legendy?

BEAMS x mita x Asics Gel-Lyte III “Souvenir jacket”

Asics, dříve Onitsuka Tiger, je značka, kterou musí znát všichni sneakerheads. BEAMS a mita jsou zase značky, které jsou proslulé svými teniskovými kolaboracemi. A když se tyto tři legendy ze země vycházejícího slunce dají dohromady, je jasné, že vznikne něco vyjímečného.
 
 
 
Něco vyjímečného v podobě tenisek Asics Gel-Lyte III. Ty jsou téměř celé černé, vyrobené z kombinace prošívaného textilu a semiše. Na podrážkách a na insoles najdeme camo print doplněný o loga všech tří brandů, podílejících se na této spolupráci. Dále jsou na ikonickém, rozděleném jazyku vyšity nápisy BEAMS a MITA a na boku tenisek nápis Japan. Na patách tenisek najdeme hlavu a tygra a japonský text, znaky jež mají společné s bundami, které si vozili američtí vojáci jako suvenýr domů po válečném konfliktu s Japonskem za druhé světové války, odtud mají název Japanese souvenir jacket a právě to si tato tenisková kolaborace vzala jako inspiraci. Tyto bundy nyní vyrábí high-fashion brandy a jsou součástí nejnovějších módních trendů.
 
 
 
 
BEAMS x mita x Asics Gel-Lyte III “Souvenir jacket” vychází 11. června u obou prodejců - BEAMS i mita. Doufejme tedy, že se tyto tenisky objeví později i v Evropě, jak to většinou u takovýchto kolaborací bývá.
 
 
by David Turner