Reebok x Kendrick Lamar - Sneaker mag

Reebok x Kendrick Lamar

Reebok x Kendrick Lamar

“Reebok has a history of helping kids in the community realize their potential is limitless. I saw what the brand was doing, and I wanted to be a part of it and make it even stronger. It’s as simple as that.” - Kendrick Lamar

Tenisku Reebok Ventilator Vám asi představovat nemusíme, tento model letos oslavil 25 let od prvního uvedení na trh. A jak tomu bývá u úspěšných a známých tenisek, tak výročí vedlo k mnohým spolupracím. Jedna z nich byla i s Rapovou superstar Kendrickem Lamarem. Tato teniska vyšla už 18. července tohoto roku a ihned po vydání byla všude vyprodána. Footshopu se je však podařilo sehnat i pro Vás a 8.12.2015 najdete pár kousků i v Praze na Bubenské 1 s cenovkou 3590 Kč.

A teď si povíme něco o teniskách, které z této spolupráce vznikly. Los Angeles, Compton, Bloods & Crips, všechny tyhle pojmy mají něco společného s již zmíněnými teniskami. Účel této kolaborace je poukázat na všechno špatné v LA, na rivalitu Bloods & Crips a na to, jak je těžké v těchto podmínkách vyrůstat. Kendrick se snaží přinést lásku a soudržnost mezi tyto odvěké rivaly. Jednoduchý vzhled tenisek nám zaručuje krémové zbarvení, s tím že na každé tenisce jsou motivy jednoho gangu. Bloods reprezentuje nápis RED na patě pravé tenisky a Crips zase nápis BLUE na patě levé tenisky. To vše doplňují barevně laděné tkaničky. Na jazyku a uvnitř boty si můžete všimnout Kendrickova podpisu doplněného o logo TDE (Top Dawg Entertainment), což je logo nahrávací hudební společnosti, která spolupracuje kromě Kendricka se jmény jako Schoolboy Q, Ab-Soul, Jay Rock atd.