Diadora N.9000 x LimitedEDitions - Sneaker mag

Diadora N.9000 x LimitedEDitions

Diadora N.9000 x LimitedEDitions

Nejnovější release tenisek Diadora N.9000 k nám míří z Barcelony

Tenisky Diadora N.9000 jsou, dle mého názoru, jedny z nejhezčích retro runners vůbec. Zároveň jsou to asi jediné tenisky této italské značky, které znají světové sneaker boutiques, protože si vybírají ke kolaboracím výhradně tento model, tedy N.9000. Tím neříkám, že jsou to špatné releasy, jen říkám, že Diadora má i další skvělé, srovnatelně kvalitní a designově povedené tenisky, kterým by nějaká povedená spolupráce vůbec neuškodila. Například Diadora S.8000, které se letos vrátily v retro formě, v OG colourways a byly vyrobené v Itálii.
 
 
 
Poslední teniskovou spoluprací, která spatřila světlo světa a nese jméno Diadora, je (opět) model N.9000 s názvem Castellers od barcelonského LimitedEDitions. Skrze tyto tenisky vzdávají poctu zajímavé katalánské (oblast ve Španělsku, jehož hlavním městem je Barcelona) tradici, stavění lidských věží, činnost, která se datuje již od 18. století.
 
 
 
Barvy, které najdete na těchto teniskách, reprezentují barvy tradičních krojů, které tamní lidé nosí při stavění zmiňovaných věží. Na patě pravé tenisky dokonce najdete vyobrazení této stavby.
 
 
Release date tenisek Diadora N.9000 x LimitedEDitions „Castellers” je tuto sobotu, 26. září
 
 
by David Turner