Converse Chuck Taylor II - Sneaker mag

Converse Chuck Taylor II

Converse Chuck Taylor II

Značka Converse poupravila jednu z nejkultovnějších siluet vůbec.

Stalo se tak ve čtvrtek v Bostonu odkud vlastně značka pochází.

Chuck Taylors se poprvé objevily roku 1917 jakožto revoluční basketbaolvá obuv. No v 80. letech s příchodem Air Force 1 nebo Jordans se začali více, než na palubovkách objevovat spíše na ulicích. 

Původní reklama na Chuck Taylors

Během skoro 100 let tohoto modelu se stali asi nejikoničtějším modelem vůbec. No během 100 let existence se nedočkali ani žádných velkých změn a proto díky nástupům nových technologii strádali co se komfortu týče.

Původní pár Chucks z roku 1917

Možná právě i komfort byl jeden z důvodů proč se v Converse rozhodli, že se tento model konečně dočká redesignu. A kde změny jsou opravdu gigantické.

Sám viceprezident značky uvedl, nechtěli zničit siluetu a pouze jí doplnit o nové  technologie, které udělají botu o něco pohodlnější. Na svršek se dostal preimum canvas, který je o něco pevnější a hlavně produšnější. A i lining se liší v materiálech. Největší změnou se ale jednoznačně stal podrážka, nebo spíše vložka. Ta je tvořena z technologie Lunarlon, kterou si designeři propůjčili od Nike.

Do prodeje se Converse Chuck Taylor dostanou už tento týden - 28. července. Za lows zapltíš $70 a za High $75. Na výběr bude ze 4 colorways - černá, červená, modrá a bílá.

Na závěr ještě pár obrazků z představování